Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 18.00
Gimnastyka korekcyjna

Statystyki biją na alarm  80 - 90 % dzieci i młodzieży ma wadę postawy!

Jest to w ostatnich latach najczęściej brzmiąca diagnoza lekarska dotycząca dzieci i młodzieży. Przez termin ten rozumiemy wszelkie dysproporcje i asymetrie w budowie ciała, których zaniedbanie może w przyszłości wywołać poważne problemy narządu kostno - stawowego.

Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi tornistrami szkolnymi, złe nawyki higieniczne i żywieniowe. Najbardziej zagrożone są dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dojrzewania. W badaniu stwierdzamy najczęściej: asymetryczne ustawienie łopatek, barków, kątów taliowych, plecy okrągłę, plecy płaskie, skoliozy, wady kończyn dolnych.

Trafna diagnoza lekarska, wczesna profilaktyka lub odpowiednia terapia pozwoli nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Warto już dziś zainwestować w zdrowie młodych organizmów, by potwierdzić znane powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Drodzy rodzice!

Dbając o rozwój poznawczy , emocjonalny czy społeczny dzieci, warto również pamiętać o ich ciele. Obraz własnego ciała „ja cielesne”, to podstawa poczucia siebie, poczucia własnej tożsamości i własnej wartości. To, jak dziecko czuje się w swoim ciele, ma bezpośredni wpływ na jego „bycie w świecie” i samoocenę.

Czym są wady postawy? Pokaż więcej
Jakie korzyści wynikają z ruchu? Pokaż więcej
Cele zajęć korekcyjno-kompensacyjnych: Pokaż więcej
Umów się na wizytę
Partnerzy