Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 18.00
ZDROWIE POD OKIEM SPECJALISTÓW

Badania moczu i kału

Badania moczu i kału, są obok badań krwi najpopularniejszymi badaniami laboratoryjnymi. Aby ułatwić Państwu wybór badań, przy każdym badaniu zamieściliśmy liczbę dni – ile się czeka maksymalnie na wynik. Ponad to, mogą Państwo skorzystać z dedykowanych pakietów badań laboratoryjnych i wykonać kompleksowo zestaw badań w atrakcyjnych cenach!

Na badania laboratoryjne NIE MUSZĄ się Państwo umawiać wcześniej. Zapraszamy w poniedziałek, środę oraz w piątek od godziny 8:00 do 09:30.

Sprawdź cennik Sprawdź pakiety badań

Jak przygotować się do badań moczu?

BADANIA OGÓLNE MOCZU: próbkę moczu pacjent musi przynieść gotową na badanie w jednorazowym pojemniku o pojemności (50-100ml) zakupionym w aptece. Przed pobraniem należy dokładnie umyć okolice intymne. Próbka zawiera mocz poranny, pobrany z tzw. środkowego strumienia moczu. 

POSIEW MOCZU: materiał należy pobrać do jałowego pojemnika.

DOBOWA ZBIÓRKA MOCZU: dobową zbiórkę moczu należy rozpocząć rano, w dniu poprzedzającym dzień oddania do punktu pobrań. Mocz należy zbierać przez 24 h do zamkniętego pojemnika i przechowywać w chłodnym miejscu. Należy zacząć zbieranie od drugiej porcji moczu w ciągu dnia. Mocz poranny z dnia następnego powinien być ostatnią porcją DZM. Zebrany mocz należny dokładnie wymieszać i odlać do pojemnika 50-100 ml z apteki do oddawania próbki moczu.

BADANIA KAŁU

OGÓLNE BADANIE KAŁU/ POSIEW/ PASOŻYTY : materiał należy pobrać do jałowego pojemnika, który można kupić w aptece.

WYKRYWANIE KRWI UTAJONEJ W KALE: nie wykonuj testu podczas: menstruacji, leczenia stomatologicznego, krwawień z żylaków odbytu, krwawień z dziąseł.

Ponadto wykonujemy szereg badań laboratoryjnych, badań specjalistycznych i zabiegów, których ceny i zakres dostępne są u personelu recepcji:

  • pod numerem telefonu: 42 235 23 24
  • na miejscu w Centrum Medycznym „Medinea”
Pakiety i programy laboratoryjne

Poznaj pełną ofertę

Partnerzy